Facebook Pixel embed script Council of Outstanding Young Engineering Alumni | College of Engineering | Georgia Institute of Technology | Atlanta, GA

Council of Outstanding Young Engineering Alumni

Robert F. Abbanat
1998
Council of Outstanding Young Engineer
Behrooz Abdi
1996
Council of Outstanding Young Engineer
James P. Adamczyk
1997
Council of Outstanding Young Engineer
Matt Adams
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Negussie B. Adefris
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Rodney C. Adkins
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Derrick Adkins
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Milton L. Aitken III
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Rashi Akki
2001
Council of Outstanding Young Engineer
Dan Alford
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Todd R. Allen
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Antonio R. Alvarez
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Bruce F. Antolovich
2001
Council of Outstanding Young Engineer
Jeffrey R. Appling
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Pam A. Arlotto
1997
Council of Outstanding Young Engineer
John Ball
2005
Council of Outstanding Young Engineer
Kingshuk Banerji
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Arthur D. Barfield IV
2015
Council of Outstanding Young Engineer
Brett E. Battles
2003
Council of Outstanding Young Engineer
Walt W. Baxter III
2015
Council of Outstanding Young Engineer
Nathan T. Becker
2004
Council of Outstanding Young Engineer
Richard A. Belden
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Andrew W. Bennett
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Coleman T. Bentley
1997
Council of Outstanding Young Engineer
Kim L. Berry
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Alan B. Berry
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Norman F. Bessette II
1998
Council of Outstanding Young Engineer
Garry Betty
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Gajanan S. Bhat
1996
Council of Outstanding Young Engineer
William D. Blackstock
2002
Council of Outstanding Young Engineer
Bird D. Blitch
2005
Council of Outstanding Young Engineer
Micky Bly
2006
Council of Outstanding Young Engineer
David E. Bockelman
2000
Council of Outstanding Young Engineer
Keefe E. Bohannan
2010
Council of Outstanding Young Engineer
Dana A. Bolstad
2003
Council of Outstanding Young Engineer
Elizabeth A. Boltz
2010
Council of Outstanding Young Engineer
Jimmy C. Bonner
2002
Council of Outstanding Young Engineer
James R. Borders
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Michael E. Borders
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Yavuz A. Bozer
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Allen Brantley
2002
Council of Outstanding Young Engineer
Jeffrey L. Brinen
2000
Council of Outstanding Young Engineer
Robert A. Brodowski
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Craig W. Brown
1995
Council of Outstanding Young Engineer
John Robert Brumfield
2008
Council of Outstanding Young Engineer
Ambika Bumb
2016
Council of Outstanding Young Engineer
Susan E. Burns
2000
Council of Outstanding Young Engineer
Richard B. Burroughs III
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Jonathan Talbot Butcher
2011
Council of Outstanding Young Engineer
James F. Butterworth
1997
Council of Outstanding Young Engineer

Pages