Facebook Pixel embed script Alumni Award Recipients | College of Engineering

Alumni Award Recipients

Susan Deal Kirchoff
2010
Academy of Distinguished Engineer
Frederick Lee Kitson
2001
Academy of Distinguished Engineer
Stephanie M Kladakis
2006
Council of Outstanding Young Engineer
Charles R. Kleissler
1996
Council of Outstanding Young Engineer
John J. Kluber
2001
Council of Outstanding Young Engineer
Michael T. Kluber
2001
Council of Outstanding Young Engineer
Larry D. Knauer
2001
Academy of Distinguished Engineer
Andre Knoesen
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Wayne H. Knox
1996
Academy of Distinguished Engineer
Barbara L. Knutson
2001
Council of Outstanding Young Engineer
Gregory J. Koch
2010
Academy of Distinguished Engineer
John W. Koger
1994
Academy of Distinguished Engineer
John W. Koger
2001
Engineering Hall of Fame
Robert V. Kolarik II
2003
Academy of Distinguished Engineer
Lisa G. Korslund
1999
Council of Outstanding Young Engineer
Angela Renee Koster
1997
Council of Outstanding Young Engineer
Douglas R. Kraul
1995
Council of Outstanding Young Engineer
Alan F. Krauss
2004
Council of Outstanding Young Engineer
Roger A. Krone
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Roger A. Krone
2003
Academy of Distinguished Engineer
Roger Krone
2016
Engineering Hall of Fame
Isadore L. Kunian
1994
Engineering Hall of Fame
Eve L. Kuniansky
2001
Academy of Distinguished Engineer
Kristina M. Kwalik
1997
Council of Outstanding Young Engineer
Daniel C. Kyker Jr.
1994
Academy of Distinguished Engineer
Bryan T. LaBrecque
2006
Academy of Distinguished Engineer
E. Cody Laird Jr.
1994
Academy of Distinguished Engineer
James A. Lake
1996
Academy of Distinguished Engineer
Andrea L. Laliberte
2008
Academy of Distinguished Engineer
Rene Lampley-Turner
1999
Council of Outstanding Young Engineer
Jeffrey S. Lane
1996
Council of Outstanding Young Engineer
Timothy J. Langlais
2010
Council of Outstanding Young Engineer
Robert Warren Langley
1996
Academy of Distinguished Engineer
John D. Lanza
2008
Academy of Distinguished Engineer
John Pitkin Lappington Jr.
2001
Academy of Distinguished Engineer
Nicholas D. Lappos
2004
Academy of Distinguished Engineer
W. Walter LaRoche III
1998
Academy of Distinguished Engineer
Raul Gustavo Larrea
2007
Academy of Distinguished Engineer
Ben W. Latimer
1998
Academy of Distinguished Engineer
John E. Laughter
2013
Academy of Distinguished Engineer
James C. Leathers
2006
Engineering Hall of Fame
W. John Lee
1994
Academy of Distinguished Engineer
Anthony Lee
2008
Council of Outstanding Young Engineer
Chris S.D. Lee
2018
Council of Outstanding Young Engineer
Donald H. Leeds
1995
Engineering Hall of Fame
Xavier Lefebvre
2016
Academy of Distinguished Engineer
Clement D. LeHardy
1994
Engineering Hall of Fame
Bradley M. Lehman
1995
Council of Outstanding Young Engineer
John N. LeMasters III
1994
Academy of Distinguished Engineer
Dean J. Lennard
2003
Engineering Hall of Fame

Pages